Web používá k poskytování služeb a v souladu s informacemi obsaženými v Zásadách ochrany osobních údajů soubory cookie. Podmínky pro ukládání nebo přístup k souborům cookie můžete určit ve svém prohlížeči.
×
  » Katalog » Podmínky tisku
Změň stát
Store Logo
Tvůj účet
Sign In
 
Zapomenuté heslo?
Kalkulačka cen
Knihy
Knihy - brožovaná vazbaKnihy - pevná vazbaLeporelá - brožovaná vazbaLeporelá - pevná vazbaBrožuryWire-OBarevná ořízka CMYKKnižní boxy
Pomoc s projekty
Šablona pro vytvoření obálkyISBN Generátor čárových kódů
Košík
0 předmětů
Kontakt
Informace
Rychlé doručení až k vám

Podmínky tisku

HEADING_TITLE

Rozlišení obrázku

 Doporučujeme minimální rozlišení obrázku 300 dpi (pro původní velikosti obrázků).

Spadávka (Bleed)

 Přidání spádavky slouží jako tolerance pro rozdíly v řezání. Písma a důležité informace jako loga, adresy, texty atd., které nelze oříznout/zastřihnout, musí být umístěny alespoň 5 mm od okraje konečného formátu. Prosím, nepoužívejte kreativní bílé nebo barevné okraje nebo obrysy.

Pokud nám zákazník zašle tiskové údaje ve finální formě (bez spadávky), data se automaticky upraví. V některých případech je oprava vašich údajů na rozhodnutí našich zaměstnanců. Upozorňujeme, že v každém případě při těchto úpravách budeme brát v úvahu vaše zájmy. Tento typ změny dispozice musí zákazník akceptovat. Totéž platí pro zákazníky, kteří dodali data s povolenou bílou úpravou.

Papír je přírodní materiál, který podléhá specifickým výkyvům v důsledku faktorů prostředí, jako je teplota a vlhkost. Proto u konečného produktu může dojít k odchylce až jeden milimetr. Upozorňujeme, že tyto rozdíly ve střihu mohou ovlivnit i skládání.

Barevná škála CMYK

 Pro tisk doporučujeme použít barevný režim CMYK. Údaje RGB a všechny speciální barvy (objednáte-li 4/4 barvy) se automaticky převedou do barevného schématu CMYK. Vložené profily barev, které se odchylují od výstupních podmínek FOGRA39 (potažení ISO v2) nebo FOGRA47 (potažení PSO bez povrchové úpravy ISO12647), budou zohledněny a vyváženy během konverze barevného schématu. Upozorňujeme, že během konverze může dojít k posunu barev.

Vkládání fontů

 V případě souborů PDF musí být všechny fonty převedeny na vektor nebo zcela vloženy (žádné podskupiny včetně standardních fontů). Pokud tomu tak není v souboru PDF, řádky mohou být posunuty, speciální znaky vynechány nebo nahrazeny. Doporučujeme dodatečnou konverzi na vektory (nebo křivky) všech fontů. Ujistěte se, že prázdné znaky jsou správně převedeny. Pokud tomu tak není v souboru PDF, řádky mohou být posunuty, speciální znaky vynechány nebo nahrazeny. Doporučuje se také vytvořit černý text ve 100% černé, protože smíšená černá složená z několika tiskařských barev vytváří nekvalitní písmo.

Aplikace barev / reprodukce

  Maximální celková hodnota CMYK naneseného inkoustu vašich obrázků by neměla přesáhnout 300 %. Nadměrná dávka doporučené barvy může vést k „olupování“ nebo shlukování. Stížnosti a odmítnutí nelze v tomto směru akceptovat. (Informace: pro zobrazení půvabné černé postačí použít segmenty 100 % černé a 50 % tyrkysové! To platí zejména pro plné odstíny a velká mapovaná písma.) Jelikož různé typy papíru absorbují barvy odlišně, reprodukce barev se může opticky lišit např. 100 %. ofsetový papír a vizitky (papír pro umělecký tisk)

Pravopisné chyby / typografické chyby

 Nejsme schopni poskytnout záruku na pravopisné chyby, typografické chyby nebo na polohu čar ohybu a perforace.

Nastavení přetisku a průhlednosti

 Nekontrolujeme nastavení přetisku, protože dizajnové úvahy mohou mít přednost. Neneseme odpovědnost za změnu vizuální podoby tiskoviny v důsledku nesprávného nastavení. Prvky průhlednosti by měly být srovnány, před odesláním souboru zkontrolujte, zda všechny prvky odpovídají zamýšlenému účelu.

CorelDRAW

 Při exportu souborů PDF z aplikace CorelDRAW zkonvertujte všechna písma na křivky a zmenšete všechny průhlednosti. V případě potřeby použijte jako základ standardní „PDF/X-la“.

Dodatkové informace

 Formáty, které se liší od objednaného formátu, se automaticky upraví na raw nebo konečný formát, který byl objednán. Pokud se data přenášejí v konečném formátu (bez spadávky), přidá se bílý okraj. Může to být dokonce ponecháno na našich administrativních pracovnících, aby rozhodli o zvětšení vámi přenášených údajů o 1 mm (aby se zabránilo vzniku bílých mezer) nebo zkrácení vašich údajů o 1 mm (aby se zajistilo, že žádná část obsahu nebude odříznuta).

 Po umístění papíru do stroje před tiskem nemůžeme vždy předpovídat směr pohybu papíru. Nikdy není zcela vyloučeno, že se záhyby mohou občas mírně rozlomit. Následující položky se nebudou brát v úvahu: komentáře, pole komentářů nebo vrstvy (průhledný text) přítomné v souboru PDF. Ty budou vyřazeny. Soubory TIFF by neměly být na více stranách; vytiskne se pouze první strana. Kontrola údajů zahrnuje vložení písma, povolenou spadávku a rozbalení souboru. Zda jsou jednotlivé prvky rozmazané, nebudeme kontrolovat. Průhlednost v souborech CorelDRAW PDF se musí zmenšit. Live - průhlednost v těchto dokumentech není možná.

 

 

 

 

 

Continue